Import z Chin od czego zacząć?

Jest to najdroższa, ale też najszybsza opcja dostawy, polecana w przypadku przedmiotów kruchych i cennych. Towar możesz mieć u siebie już nawet w 10 dni, ale nie można tak dostarczać towarów bardzo ciężkich lub uznanych za niebezpieczne. Wiele producentów zorganizuje transport za ciebie, ale niekoniecznie będzie to najkorzystniejsze finansowo.

  • Płatności przelewem dokonywane są zwykle w dolarach amerykańskich.
  • Przykładowo kontener z portu w Szanghaju do Gdańska podróżuje drogą morską zwyczajowo dni.
  • Przedsiębiorcy prowadzący uproszczoną księgowość powinni mieć na uwadze, że samo potwierdzenie dokonania zapłaty jest niewystarczające, aby ująć wydatek jako koszt w KPiR.
  • Żeby sobie z tym poradzić musimy najbardziej skupić się na wyszukiwaniu dobrych, wysokomarżowych produktów i kategorii, gdzie ta konkurencja jeszcze jest niewielka.

Minimalna kwota, z jaką można zacząć to tysięcy złotych, żeby spróbować z 1-2 produktami. Da się to zrobić już od 5 tysięcy złotych, jednak Julek i Grzegorz rekomendują, żeby na początek mieć odłożone tysięcy i rozpoczynać małymi krokami- nie inwestować wszystkiego. Jeśli chcesz działać w pełni legalnie i bez obaw sprzedawać towary z Chin przez internet, musisz mieć zarejestrowaną jedna trzecia wszystkich traderów korzysta z programów forex działalność gospodarczą, a najlepiej posiadać własny sklep internetowy. Oczywiście sprzedaż możesz prowadzić również przez popularne platformy sprzedażowe, takie jak Allegro lub OLX. Opłata celna za import z Chin nie jest określona na stałe! Na szczęście większość zakupów dokonywanych w Państwie Środka ma stawki celne w dolnej granicy, maksymalnie do kilku procent.

Wypróbuj sklep internetowy w RedCart przez 14 dni za darmo

Pamiętaj, że musisz negocjować nie tylko cenę, ale także warunki dostawy, płatności i ewentualne rabaty przy większych zamówieniach. W moim kursie na temat negocjacji omawiam 6 różnych płaszczyzn negocjacji, a dodatkowo 8 technik negocjacyjnych które sprawią, że już przy pierwszym zamówieniu zaoszczędzisz setki dolarów. Gdy wszystko zostanie ustalone, możesz myśleć o złożeniu pierwszego zamówienia lub o zamówieniu próbek. Kiedy dostarczysz komplet dokumentów to towar zostanie zgłoszony do odprawy. Następnie należy opłacić cło i vat (Istnieje opcja odroczenia płatności VAT lub też nie płacenia go przy odprawie– więcej o tym w kursie online).

  • Podsumowując, import z Chin może być opłacalną transakcją, mimo możliwej konieczności zapłaty cła przy odprawie celnej.
  • Oczywiście to, że coś można tanio nabyć w Chinach, nie gwarantuje automatycznie sukcesu biznesowego w Polsce.
  • Musimy zapoznać się z regulaminem i przepisami, które dotyczą handlu z Chinami.
  • To właśnie jeszcze przed zamówieniem towaru czy też próbek warto określić ostateczną wartość wszystkich opłat celno-skarbowych.
  • Skupić się na rozwoju, na poszukiwaniu produktów, a wszystkie czynności poboczne oddać firmom zewnętrznym.
  • Jeśli produkty objęte są Dyrektywami Nowego Podejścia, to należy przedstawić certyfikaty, deklaracje zgodności i inne dokumenty poświadczające zgodność towaru.

Wtedy warto mieć na uwadze, że różnice pomiędzy kwotą faktury przeliczoną na PLN a zapłatą przewalutowaną przez bank, będą stanowić różnice kursowe. Ujemny lub dodatni wynik będzie zwiększać koszty, lub przychody przedsiębiorcy. Chiny są niekwestionowanym liderem pod względem światowej produkcji. Praktycznie na całym globie można znaleźć rzeczy „made in China”. Import z Chin jest popularny ze względu na bezkonkurencyjnie najniższy koszt produkcji towarów. Choć hasło „import Chiny” może kojarzyć się z tandetą, to pamiętaj, że tamtejszy rynek oferuje również pełnowartościowe towary za niższą cenę niż w Europie.

Ile bierze agencja celna?

2) Nasza prowizja – Nasza prowizja minimalna to 1000zł. Dla zamówień powyżej 10000zł nasza prowizja wynosi 10%. Przy założeniu zamówienia na kwotę powyżej 10000zł prowizja wyniesie dolar retreats z 18 miesięcy; spotkania bankowe centralnego w centrum uwagi przez 0,22zł. RedCart.pl to nowoczesne oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowego, idealne do dropshippingu oraz sprzedaży poprzez Allegro, eBay, Empik czy Carrefour.

Jak uzyskać wspólnotową licencję transportową?

Platforma 1688.com jest to serwis wyłącznie dla hurtowników z Chin i jest on niedostępny dla klientów zagranicznych. Jedyną możliwością na zakup z 1688.com jest skorzystanie z usług firmy pośredniczącej w imporcie takiej jak Chinago.pl. 1688.com oferuje bardzo atrakcyjne, hurtowe ceny produktów, których jakość jest dobra. Niezależnie, czy zdecydujesz się działać z pośrednikiem w imporcie z Chin , czy na własną rękę, rozpocznij od analizy.

Częste nieporozumienia zdarzają się na polu parametrów produktu. Może okazać się, że po otrzymaniu towaru zorientujesz się, że mają one 50 GB, a po kontrahencie słuch zaginął, zatem wymiana jest niemożliwa (lub całkowicie nieopłacalna). Warto skorzystać z usług polskiego importera z Chin, która oferuje pomoc przy sprowadzaniu z Chin . opcje broker finansowanie Dobrym sposobem na początek jest także zamówienie próbek towarów, dzięki czemu możemy realnie przetestować produkt i przyjrzeć się jego detalom. Podstawą dla obliczenia VAT jest wartość celna, obliczone już należności celne oraz transport (fracht), zarówno poza UE jak i po UE. Sumę tych wartości mnoży się przez wysokość VAT (np. 23%).

Z drugiej strony wszystkie niuanse i tak będziesz musiał poznać w praktyce. Podejmując decyzję o współpracy czy to z kontrahentem z Canton Fair, czy z jednej z licznych chińskich platform B2B, najpierw sprawdzasz wiarygodność wybranej firmy. Następnie negocjujesz cenę towaru, który będzie specjalnie dla ciebie produkowany. Niezbędna będzie zaliczka dla fabryki, która może sięgać nawet 50% wartości zamówienia, stąd właśnie bierze się ostrożność podczas wyboru partnera biznesowego.

Jak znaleźć produkt pod import z Chin

To, z jakiej metody skorzystamy, zależy od wielkości zamówienia, oczekiwanego czasu realizacji oraz dostępnych środków finansowych przeznaczonych na ten cel. Jeśli zdecydujemy się na współpracę z chińskim dostawcą, przed sprowadzeniem większej ilości towaru zawsze zalecane jest zamówić próbki (sample). Złożenie zamówienia składającego się z próbek pozwoli na sprawdzenie faktycznej jakości towaru przed hurtowym zamówieniem. Produkty z tej oraz z innych podobnych platform zazwyczaj nie posiadają dokumentów umożliwiających dopuszczenie do obrotu na terenie Polski i Unii Europejskiej.

Kiedy towar z Chin zostanie dopuszczony do obrotu, warto realizować transport za pośrednictwem sprawdzonej firmy kurierskiej. Innym dobrym sposobem na to, aby ustalić jaki towar zacząć importować to stałe monitorowanie trendów z zagranicy. Pozwoli to wyłapać okazję i stać się pierwszym w Polsce importerem produktów, które za granicą zyskały dużą popularność. Dobrym sposobem na to jak rozpocząć import z Chin jest skupienie się na wyszukiwaniu unikalnych, niszowych, wysokomarżowych produktów w kategorii, gdzie rynkowa konkurencja jest niewielka.

Co grozi za brak odprawy celnej?

Są przedmioty, których sprowadzanie jest kategorycznie zabronione lub objęte specjalnymi zasadami. Ważne jest posiadanie także odpowiednich zezwoleń i wypełnienie obowiązków, które leżą po stronie importera. Naklejka na towarach “Made in China” czy “Made in ChRL” często powoduje, że klient dokonujący zakupu towaru stojącego na półce sklepowej zastanawia się nad jego jakością. Niestety obecnie chińskie produkty często kojarzą się z niskim gatunkiem wyrobu i przeciętną jakością wykonania. W przypadku firm, które już od dłuższego czasu działają na rynku, opinie na ich temat można znaleźć na licznych forach.

Odprawa celna – obowiązkowe i dodatkowe dokumenty

Obowiązująca norma, którą trzeba uwzględnić podczas produkcji, to m.in. Bądź na bieżąco z informacjami i trendami w biznesie, logistyce i ecommerce. Jeśli nie jesteś pewien, czy oferowany towar jest wart zakupu zapraszamy do skorzystania z naszej usługi analizy, w ramach której sprawdzimy rzetelność dostawcy i zgodność z certyfikatami. Jeśli już znajdziemy rzetelnego dostawcę i zarobimy na pierwszym towarze zamówionym z Chin to wtedy śmiało możemy kontynuować sprowadzanie rzeczy z Chin. Faktem jest, że jeszcze kilkanaście lat temu import z Chin na zamówienie  był dużo mniej popularny niż obecnie, ponieważ podejmowało się go znacznie mniej firm. Kolejnym sposobem na znalezienie dostawcy jest zorganizowanie wyjazdu do zagłębia produkcyjnego.

Musisz uzbroić się w cierpliwość, bo im bardziej jest skomplikowane zamówienie, tym dłużej poczekasz na jego produkcję. Może to trwać kilka miesięcy, a w przypadku maszyn – nawet rok. Import z Chin stwarza nowe możliwości biznesowe, o które ciężko na rodzimym rynku. W tym artykule wyjaśniamy jak zacząć import z Chin do Polski oraz co warto importować. Import z Chin wiąże się z wieloma formalnościami do dopełnienia. Najczęściej wybierany jest transport morski w przypadku osób, które prowadzą działalność na dużą skalę lub sprowadzają drobnicę morską.

Leave a Reply